Gezi Rehberi

Kirazdere Haydar Mahallesi Bakacak Sapağı Doğa Yürüyüşü (Engin Yılmaz) 24.07.2020

Annem ve babam Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı kirazdere bakacak köyünde yaşıyorlar. orada kaldığım bir hafta 'boyunca evimizin bulunduğu yerden köy sapağındaki kara yoluna kadar olan 1 buçuk kilometre ve 190 metre rakım artışı bulunan yürüyüş yaptım. Bu yürüyüşlerden birini de kaydettim. çevredeki tek sesin, kuş ve dere sesleri olduğu, tertemiz bir havadaki yürüyüş esnasında Ordu'nun fındık hasat süreci ve karadeniz köy hayatını anlattım. Zevkli bir doğa yürüyüşüne şahit olmak isterseniz, buyurun.
Kategori: 

Pitti Palace Canlı Betimlemesi 21.04.2020

Merhabalar değerli dostlar. Hepimizin evde kaldığı bugünlerde, Boğaziçi üniversitesinde uzaktan verdiğim engellilerle yaşamak dersi öğrencilerimle bir erişilebilirlik çalışmasına gayret edeceğiz.
Kategori: 

Gezi Rehberi 3: Maltepe Sahil Parkı Bostancı Yürüyüşü

Merhabalar. Bu seferki BSQ eşliğinde yaptığımız yürüyüş parkurumuz, Maltepe Sahil Parkı’ndan başlayıp, İdealtepe ve Küçükyalı’dan geçerek Bostancı’ya Turgut Özel Bulvarı’nın sonuna dek uzanan 4 buçuk kilometrelik alanı kapsıyordu. Bir de konuğumuz vardı yürüyüşümüzde: Amine Ennur Aksoy. Sevda, Ben ve Amine birlikte yürürken aksilikler de peşimizdeydi. Önce bastonumun tekeri çıkıp lastiği içine kaçınca Güvenlikten aldığımız bir boya fırçasıyla başladık yürüyüşe. Sonra bir noktada Sevda Bastonuma takılıp yere kapaklandı, Ama tüm bu aksilikler parkuru tamamlamamıza engel olmadı.
Kategori: 

Fenerbahçe Ordu Evi Bostancı İspark Sahil Yürüyüş Parkurunda 5 Kilometrelik Bir Yürüyüş

Gezi rehberi serimizin ikincisinde Sevda ile bu sefer Fenerbahçe Ordu Evinden başlayıp Bostancı İs Park’a dek uzanan 5 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet parkurunda bu kaydı gerçekleştirdik. Tamamen deniz kenarında ve oldukça engelsiz ve körcül diyebileceğimiz parkuru yine Blind Square eşliğinde yürüdük. Bir taraftan etraftakileri öğrenip, martı, deniz ve yürüyenlerin seslerine şahitlik ederken, öte yandan, hem yol üzerindeki virajları kaydettik, hem de hoş bir sabah sohbeti yaptık. Büyük şehirlerde özgürce yürünecek alanları keşfedip sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
Kategori: 

Altınoluk Sahilinde 3 Buçuk Kilometrelik bir yürüyüş!

Yeni oluşturduğumuz gezi rehberi kapsamında Sevda ve kardeşi Semra ile birlikte bir yürüyüş yaptık Altınoluk sahilinde. Yaklaşık 3 Buçuk Kilometre süren yürürüşümüzde bize Blind Square eşlik etti ve etraftaki tüm önemli noktaları okudu. Doğa, Deniz ve kuş sesleri altında bizimle Altınoluk sahlini keşfetmek isterseniz buyrun.
Kategori: