Engelsiz Erişimli Saatler

İftar'dan Sahur'a Engelsiz Erişimli Saatler (1. Bölüm) 24.04.2020

açıklama: İlk Ramazan programımızı yapmanın mutluluğunu duyuyoruz: Mürşide Ramazanın anlamı şehr-i ramazan kavramı gibi konuları anlatırken, Ayşe Adıyaman ve Nurşen sunar Korkmaz, Talip apaydın'ın üçlemesini tanıttı. Çağrı ise lion altyazıları ocr yaparak okuyan bir NVDA eklentitini anlattı. Ayşe Akyürek ezogelin çorbası ve makarna mantı tariflerini paylaştı bizlerle.

Engelsiz Erişimli Saatler 22.04.2020

Selamlar dostlar. Biliyoruz çok ara verdik engelsiz erişimli saatler olarak ama geri döndük. Bir duraklamaydı bizimkisi ama hala buradayız. Programımıza çok güzel bir konuyla başlıyoruz. Yga'nın yürüttüğü görme engelli ortaokul öğrencileri için liderlik programı. Bu programın sonucunda görme engelli ortaokul öğrencilerine sosyal hayata katılım, özgüven, bağımsız hareket, bilim ve teknoloji ile ilgili yetkinlikleri kazandırmayı hedefliyoruz, diyor YGA ekibinden SABİRE çayıroğlu. Sabire ve Zülal program konuklarımız olacak ve detayları paylaşacak liderlik programının.

Engelsiz Erişimli Saatler 01.04.2020

Selamlar herkese. Engelsiz Erişimli Saatler günü geldi çattı. biz yine dolu ve uzun bir içerikle karşınızdayız. önce pazar günkü zoom eğitiminden kalanları toparlayıp özellikle iOS zoom ekranlarına kısaca bir daha bakacağız. Hepimiz uzaktayız nasıl film izliyoruz? Netflix platformunun kullanımına bir göz atacağız. Hazır bakmışken, bein connect için de bir gezi yaparız. Adem abi de yararlı bulduğu youtube kanallarından bahsedecek hepimiz için.

Engelsiz Erişimli Saatler 25.03.2020

Selamlar dostlar. Herkes kendi olağanüstü halini ilan etti. Ama 65 yaş üzerinde olanlar zorunlu olarak evlerinde kalma durumuyla karşılaştı. amaç onları korumakmış resmi açıklamalara göre.Dışarıdan eve gelenlerin hiç korona bulaştırma tehlikesi yok gibi. Yani 65 yaş altındakilere evden çıkmamaları telkin ediliyor, üstündekilere ise mecburi tutuluyor. Bunun da ötesinde söz konusu kitlenin risk grubunda olması, bir anda farklı ve kabul edilemez söylemleri de beraberinde getirmiş görünüyor.

Engelsiz Erişimli Saatler 18.03.2020

Selam dostlar. ülke olarak büyük ölçüde evlerimize kapandık. her şeyi en hafif şekilde atlatabilmek en büyük dileğimiz. Engelsiz Erişimli saatler etkilenmiyor virüsten. Elimizi en az 20 saniye sabunla yıkayıp oturacağız mikrofon başına. Selçuk Uçar ile İnternet mesafesinde buluşuyoruz ilk olarak. Selçuk biliyorsunuz Yemek Sepetinde çalışmaya başladı ve Yemek Sepetinin son güncellemesi, erişilebilirlik adına ciddi ilerlemeler gösterdi. Selçuk'la hem bunu, hem bilişimle ilgili her şeyi konuşacağız.

Engelsiz Erişimli Saatler 11.03.2020

Merhabalar dostlar. Oldukça zor bir 2020 yaşıyoruz. Bugünlerde herkesin dilinde Korona var. kimileri paniğe bayılıyor. Ama hala hayat devam ediyor. Virüs bulaştırma tehlikesi olmayan engelsiz erişimli saatlerde bu hafta yine deneysel bir akşama şahit olacak. Canan çelik Yılmaz'ın tarifiyle Adem abi ve Ben künefe yapacağız. Bakalım bir yumurtayı bile kırmaktan imtina eden bu iki beceriksiz mutfağı ne kadar dağıtacak? Sonra Sevda nasıl bir kriz geçirecek? Kısaca Korona değilse bile, mutfağın olası hali bizi öldürebilir dostlar. Bence bu realiti şovu kaçırmayın.

Engelsiz Erişimli Saatler 26.02.2020

Merhabalar dostlar. 1 haftalık aranın ardından tekrar buradayız. Sakin bir çarşamba akşamı bekliyor bizleri. Biraz Geçen haftaki Zero project izlenimlerinden konuşacağız, Adem Abinin güzel seçkisini duyacağız. yemek köşemizde Aysel ışık'ı ağırlayıp irmik köftesi ve makarna çorbası tariflerini alacağız. bilişimle ilgili minik ipuçları vereceğiz. Aynı saatte görüşmek üzere. Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: artık radyo engelsiz erişim'e www.engelsizerisim.com/radyo adresini kullanarak ulaşabilir, ya da doğrudan http://159.253.37.137:9842/listen.pls

Engelsiz Erişimli Saatler 12.02.2020

Selamlar değerli dostlar. günlerden Engelsiz Erişimli saatler günü. Adem Abi harika bir yeni türkü seçkisi hazırlıyor keyifle dinlememiz için. program konu ve konuğumuz ise erişilebilirlik üzerine olacak. Yakın zamanda güzel bir facebook grubu oluşturduk erişilebilirlik deneyim paylaşımı ismiyle. Ad, amacı amlatıyor zaten, ama bu çalışmanın fikir babası Mehmet Bulut bizlerle olacak ve ne yapmak istediğimizi birlikte konuşacağız. Yemek köşemizde bu sefer Zerrin Yılmaz'ı ağırlıyoruz. Kıymalı lazanya yapıyormuş bize. damağımız heyecan içinde.

Engelsiz Erişimli Saatler 05.02.2020

Herkese merhabalar dostlar. Güzel bir haberle başlayalım söze. Artık radyomuz daha ulaşılabilir ve erişilebilir durumda. radyo kulesine Engelsiz Erişim yazmanız, bizi bulmanız için yeterli. Bitmedi www.engelsizerisim.com/radyo adresi üzerinden de bizi dinlemeniz mümkün. Peki bunu nasıl kutlasak diye düşündük, ve O ses Türkiye'de harika performanslar sergileyen Eyüp Sultan Aylar'ı uzun süre sonra tekrar ağırlamayı düşündük. Tekrar diyoruz, çünkü Eyüp bir çok hafta müzik köşemizin konuğu olup hem kavalı, hem muhteşem sesini sunmuştu bizlere. Kendisiyle O Ses Türkiye sürecini

Sayfalar