Engelsiz Erişimli Saatler

Sağlamcılık Buluşmaları 1: Sağlamcılığın tanımı

Yeni bir yolculuğa çıktık 2021 nisan ayıyla birlikte: Sağlamcılık buluşmaları. Nario-Redmond tarafından 2019 yılında çıkarılan “sağlamcılık: Sakat önyargısının neden ve sonuçları” adlı kitabı her oturumda bölüm bölüm incelemeyi amaçladık. İlk oturumumuzda sağlamcılığın genel olarak tanımlarına göz attık, kendini tutum davranış ve inançlarda nasıl gösterdiğine kurumsal sağlamcılığın rakamlarla nasıl çarpıcı bir hal aldığına, dünyadaki yeti farkı olan nüfusa birlikte baktık. Gerek Zoom gerek Clubhouse katılımcılarının önemli katkılarıyla harika bir oturum oldu.

Engelsiz Erişimli Saatler 07.04.2021

Herkese harika bir gün olması dileğiyle merhaba. Böyle başladım çünkü benim için tam da bu kelimenin karşılığı yaşandı 4 Nisan Pazar günü. Nihayet N Kolay yarı maratonunu yani 21 Kilometrelik parkuru tamamladım. İşte programı da baştan sona bu süreci anlatarak açıyoruz. Elbette Adem abinin harika müzik seçkisi eşliğinde. Kişisel yaşamımda önemli bir anı olarak kalacak bu anların coşkusunu yaşamak isteyen, koşu, maraton ve erişilebilir çözümlerle ilgili soruları ve deneyimleri olan herkesi bekleriz programımıza.

Engelsiz Erişimli Saatler 24.03.2021

Selamlar dostlar. Bu haftaki programımızı Marakeş Sözleşmesine ayırdık. Belki duydunuz geçtiğimiz hafta ülkemiz sözleşmeye resmen taraf oldu ve bu da resmi gazetede yayınlandı. Sözleşme temel olarak körler için kitapların uluslararası dolaşımını yayıncılardan izin almadan yapabilmeye imkan sağlıyor. Ya dahası? İşte bunu Avukat kimliğiyle programımıza katılacak Olgun ağabeyimizden öğreneceğiz. Kafanızdaki soru işaretlerini de alın ve gelin.

Engelsiz Erişimli Saatler 17.03.2021

Bir fincan kahvenin Kırk yıl hatırı olur derler, telvesi, köpüğü, falıyla üzerine neler neler söylerler. Filtrelisi, Türk kahvesi, sütlüsü, çikolatalası son yılarda daha da bir çeşitlendiler, evlerimize, damaklarımıza girdiler. İşte bu haftaki konuğumuz kör bir kahve üstadı. Kahveleri kendi kavuruyor, her şeyini kendi hazırlayıp paketliyor ve www.saklikahvem.com Aracılığıyla beğenimize sunuyor. Mustafa Bey 2019 yılında emekli olduktan sonra girişimci tarafını harekete geçirip Kahve üretimini asıl işi yapıyor. Sizler de doldurup fincanlarınıza kahvelerinizi katılmaz mısınız muhabbetimize?

Engelsiz Erişimli Saatler 10.03.2021

Selamlar dostlar bu haftanın konusu sesli betimleme. Daha da spesifik olursak betimleme kumbarası. Konuklarımız ise Emine ve Beyza. Sesli betimlemeyi hepimiz takip ediyoruz ya betimleme kumbarasını? Burada hayvanlardan bayraklara, portre ve tablolardan takım logoları ve para birimlerine kadar neler yok ki. Üstelik her geçen gün büyüyor. Bizce hak ettiği ilgiyi yeterince görmüyor. Sizler de akşam sohbetimize katılıp hem bir merhaba demek, hem sesli betimleme ve betimleme kumbarasından son haberleri almak isterseniz bekleriz.

Engelsiz Erişimli Saatler 03.03.2021

Dile kolay, tam bir aylık bir aranın ardından merhabalar dostlar. Kar kış, aile ziyaretleri, beklenmedik olaylar derken ayrı kaldık sizden epeyce uzun bir zaman. Ama güzel programlarla affettireceğiz kendimizi Umarız. Bu haftaki programımızı Farklı bir platformdan da yayınlayacağız Clubhouse. Sizler de saat 21:00 civarı Clubhouse içinde bir tur atarsanız Engelsiz Erişimli Saatler odasını bularak bize ve sohbetimize katılabilir, Clubhouse erişilebilirliği konusunda da yapacağımız bilgi alışverişine katkıda bulunabilirsiniz. Bu hafta ekstra bir konuk ağırlamıyoruz.

Engelsiz Erişimli Saatler 27.01.2021

Soğuk ve ıslak bir İstanbul’dan merhabalar dostlar. Bu akşam Engelsiz Erişimli Saatlerin konukları için biz çok heyecanlıyız. Konuklarımızdan ilki Fatma Işık Kaya. Fatma Hanım yıllardır resim yapan kör bir ressam. Ressamlık deyip hepinizin çok iyi bildiği ama pek az canlı canlı konuşmasına tanık olduğu bir ismi de unutmadık elbette: Eşref Armağan. Fatma Hanım ve Eşref Bey resim konusunda sürekli haberleşiyorlar. Bize neler anlatacaklar dersiniz? Sizler de bu keyifli sohbete görüş ve sorularınızla katılırsanız çok seviniriz.

Engelsiz Erişimli Saatler 20.01.2021

Selamlar dostlar. Engelsiz erişimli saatler zamanı geldi. İlk etapta hafta sonu yaptığımız alternatif mesajlaşma uygulamaları anlatımları konusunda bir karşılaştırma ve toparlama yapıyoruz. Bu hafta kış sporları ve engelliler başlığını tartışıyoruz. kitap tanıtımı köşemiz de var ayrıca. Nurşen ve Ayşe, özgür Bolat'ın beni ödülle Cezalandırma adlı kitabını konuşacak. Birbirinden harika parçalar da bizimle olacak. Bekleriz. çarşamba 21'de bize katılmak için www.engelsizerisim.com/radyo adresine gelin veya radyo kulesinden radyo engelsiz erişime ulaşın.

Engelsiz Erişimli Saatler (Yılbaşı Özel) 30.12.2020

Selamlar dostlar. Genellikle Engelsiz Erişimli saatler programının yılbaşı ve kapanış zamanlarını bir çok konuğumuzla birlikte coşku içinde gerçekleştiririz bizi takip edenlerin bileceği üzere. Bu yıl Pandemi güzel bir radyo etkinliği yapmamızı erteledi diyelim. Ama Beyaz Baston festivalimizin kapanışındaki tadı damağımızda kalan konser bizlere ilham verdi ve niye daha kapsamlısını yapmayalım sorusunu sordurttu. Böylece aşağıdaki program akışı oluştu.

Sayfalar