Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler 12.02.2020

Selamlar değerli dostlar. günlerden Engelsiz Erişimli saatler günü. Adem Abi harika bir yeni türkü seçkisi hazırlıyor keyifle dinlememiz için. program konu ve konuğumuz ise erişilebilirlik üzerine olacak. Yakın zamanda güzel bir facebook grubu oluşturduk erişilebilirlik deneyim paylaşımı ismiyle. Ad, amacı amlatıyor zaten, ama bu çalışmanın fikir babası Mehmet Bulut bizlerle olacak ve ne yapmak istediğimizi birlikte konuşacağız. Yemek köşemizde bu sefer Zerrin Yılmaz'ı ağırlıyoruz. Kıymalı lazanya yapıyormuş bize. damağımız heyecan içinde.

Engelsiz Erişimli Saatler 05.02.2020

Herkese merhabalar dostlar. Güzel bir haberle başlayalım söze. Artık radyomuz daha ulaşılabilir ve erişilebilir durumda. radyo kulesine Engelsiz Erişim yazmanız, bizi bulmanız için yeterli. Bitmedi www.engelsizerisim.com/radyo adresi üzerinden de bizi dinlemeniz mümkün. Peki bunu nasıl kutlasak diye düşündük, ve O ses Türkiye'de harika performanslar sergileyen Eyüp Sultan Aylar'ı uzun süre sonra tekrar ağırlamayı düşündük. Tekrar diyoruz, çünkü Eyüp bir çok hafta müzik köşemizin konuğu olup hem kavalı, hem muhteşem sesini sunmuştu bizlere. Kendisiyle O Ses Türkiye sürecini

Engelsiz Erişimli Saatler 29.01.2020

2 haftalık bir ara sonrası tekrar merhaba dostlar. öncelikle bize uzun yıllardır ev sahipliği yapmış olan Eğitimde görme engelliler Derneği ve EGED radyoya çok çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca EGED'İN yedinci yaşını da kocaman tebrik ediyoruz. Daha nice erişilebilirlik dolu yıllara. Bundan sonra engelsiz erişimin kendi radyosundan sesleneceğiz size. Biraz ani olduğu için taşınma telaşımız var, öyle ki, daha radyomuzun ismi bile belirsizliğini koruyor. Fakat sizler radyomuzu dinlemek isterseniz, aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli: http://159.253.37.137:9842/listen.pls

Engelsiz Erişimli Saatler 08.01.2020

2020'nin ilk programımdan selamlar. Yıla sakin başlıyoruz. Adem abinin harika müzik seçkisi, iPhone üzerinde yeni parmak hareketlerini tanımlama yöntemleri, ve lafın lafı açacağı sohbetlerimizle birlikteyiz. Bundan böyle her programımızda bir bilişim ipucunu anlatacağız. Sizin de paylaşılmasını istediğiniz ipuçları olursa bize yazın.

Engelsiz Erişimli Saatler 25.12.2019

Yılın son engelsiz erişimli saatlerinden selam dostlar. Bu akşam bir yeni yıl hediyemiz var sizlere. MBraille tam Sürüm. Harri Pasanen'e bu yeni yıl hediyesi için çok çok teşekkür ediyoruz. ödülü kazanmak için programı sonuna dek dinlemeniz ve soracağımız bir soruya ilk doğru yanıtı veren olmanız gerekecek. hazır söz bilişimden açılmışken, 2019 yılının en iyi uygulamasını birlikte seçelim istedik. Sizce yılın en dikkat çeken bilgisayar, iOS veya android uygulaması hangisi? Gelin beraberce konuşalım.

Engelsiz Erişimli Saatler 18.12.2019

Selamlar dostlar. Yine bir Engelsiz Erişimli Saatler günü. Malum EEEH Dergi 70. Sayısıyla karşımızda. Ve artık her sayı çıktığında o sayıdaki bir yazı ve yazarını konuk alacağız programımıza. Geçen ay biliyorsunuz Elif Nur’la başlamıştık buna. 70. Sayı konuğumuz ise Habil Bozkurt. Habil bu ay Hareket Etme İhtiyacı başlıklı yazısında olası tiklerinin nedenlerini büyük bir cesaretle irdeliyor. Yazıya erişmek için http://eeeh.engelsizerisim.com/yazi/hareket_etme_ihtiyaci bağlantısını kullanabilirsiniz.

Engelsiz Erişimli Saatler 11.12.2019

Merhabalar dostlar. Küçük bir ara sonrası ilginç bir programla birlikte olacağız. Sadriye Görece ve arkadaşları müthiş bir oluşum içindeler. Adı Blind Look. Türkçesiyle kör bakış diyebiliriz. Amaçları menüleri erişilebilir hale getirmek. Farklı restoran zincirleriyle anlaşıp menülerini hem web sitelerine, hem uygulamalarına koyuyorlar. Restoranların körcül tarifleri de var. İşte bu akşam Ataşehir'de çalışmalarının bir tanıtımı yapılacak. Bizler de canlı yayında size oradaki atmosferi aktaracak, röportajlar yapacağız. Herkesi bekleriz.

Engelsiz Erişimli Saatler 27.11.2019

Merhabalar dostlar. Yine çarşamba, yine Engelsiz Erişimli saatler zamanı. Adem abinin karışık müzikleri ve çiğdem Erdikten bayat ekmek böreği var heybemizde. Nurşen Sunar Korkmaz ise bu cumartesi başlayacak engelsiz eğitim sezonunun son ipuçlarını paylaşacak bizlerle. Tabi laf lafı açacak bakalım sohbetimiz bizleri götürecek kim bilir nerelere. Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: www.eged.org/radyo adresindeki çevrimiçi dinleme veya listen.pls dosyasını indirme özelliğini kullanın. Veya mobil telefonlarınıza radyo kulesi uygulamasını indirin. Programımız

Engelsiz Erişimli Saatler 20.11.2019

Merhabalar dostlar. Bu hafta iki önemli konu ve konuğumuz olacak yayınımızda. Tabi Kayahan şarkılarına devam edeceğiz ADEM Abinin seçimleriyle. Biliyorsunuz yakın zamanda Eğitimde Görme engelliler derneği harika projelerine ivme kazandırdı: Engelsiz Destek online Gönüllü ağı platformu. Eğitimle ilgili bir konuda desteğe mi ihtiyacınız var? Www.engelsizdestek.org adresine girip üye olmanız ve ihtiyacınızı belirtmeniz yeterli. Aynı ağa üye olan bir gönüllüyle eşleşip destek almanız mümkün. üstelik yakın zamanda mobil uygulamaları da geliyor.

Engelsiz Erişimli Saatler 13.11.2019

Merhabalar sevgili dostlar. Geçen hafta verdiğimiz kısa ara sonrası yine birlikteyiz. Bu hafta Adem Abi Kayahan şarkıları seçti bizler içim. Bilişim ipucu köşesinde ofis 365 ile oldukça erişilebilir hale gelen Word yazım kontrolüne bir göz atıyoruz. Yemek tarifimiz Yahya Aydın İşler'den geliyor: Fırında levrek bulama. sonrası bol muhabbet ve her şeyden biraz. Bekleriz. Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: www.eged.org/radyo

Sayfalar