Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler 07.10.2020

Selam dostlar. Bu akşam harika bir çiftimiz konuk oluyor programımıza Habib ve Yasemin Ersaliç. Onları farklı kılan körcül biçimde uzun süredir gerçekleştirdikleri bitki yetiştirme deneyimleri. Bu konunun püf noktaları ve detaylarını öğreneceğiz onlardan. Ön bir bilgi almak isterseniz Youtube oynatma listemizdeki şu videoya bir göz atın. https://www.youtube.com/watch?v=qi-zKyh660w&list=PL1xS244rZXBuUNUQUfOpue60qzCpcFY9_&index=6 Habib’le ayrıca spor yapma deneyimlerini de konuşacağız. Kalan zamanda biraz iOS 14 özellikleri, ve diğer bilişim konu başlıklarını tartışacağız.

Engelsiz Erişimli Saatler 30.09.2020

Yeni sezonumuzu biz ara verdikten sonra gelişen heyecan verici bir gelişmenin kahramanıyla açacağız: Microsoft’tan Duygu Kayaman. Biliyorsunuz Seeing AI nihayet Türkçe oldu ve hem paramızı tanımaya hem de Türkiye’deki binlerce ürünün barkodunu okumaya başladı. İşin perde arkasını ve bundan sonrasını Duygu anlatacak. Sezonumuzun ilk konukları yeni değil, kitap tanıtımı deyince unutamayacağınız ikili Nurşen ve Ayşe. Cengiz Aytmatov’un Dişi Kurdun Rüyaları kitabını Ayşe ve Nurşen nasıl sunacaklar bize dersiniz?

Engelsiz Erişimli Saatler 05.08.2020

Merhabalar herkese. Bugün Elif’le canlı canlı birlikte tava böreği yapıyoruz. Zoom ile erişilebilir ve hatasız yoklama alma ipucunu paylaşıyoruz. Program sonunda da bir kişi Cash Reader kazanıyor. Gelin detaylara göz atalım.

Engelsiz Erişimli Saatler 29.07.2020

Selamlar herkese. Maalesef iki hafta ara vermek durumunda kalmıştık Engelsiz Erişimli Saatlere, Merve'nin acı kaybı ve bir haftalık İstanbul dışında olma sebepleriydi neden. Ama teknolojiyle dolu bir programla geliyoruz karşınıza. İlk Sırada WeWalk var. WeWalk uygulaması geçtiğimiz hafta aldığı güncellemeyle hem navigasyon ekranını çok daha sezgisel hale getirdi, hem pusula kullanımını arttırdı, hem de keşif monuyla Blind Square yapısına biraz daha yaklaştı. detayları ve daha fazlasını Atakan'dan dinleyeceğiz.

Engelsiz Erişimli Saatler 08.07.2020

Kucak dolusu selamlar dostlar. Engelsiz Erişimli Saatler hazırlıklarımız daha geçen haftadan başlamıştı ve heyecanla sizlerle buluşmaya hazırlanıyoruz. Anımsarsanız, Adem Abi yıllar önce bir iRobot kendi kendine evi süpüren sonrada gidip kendini şarj eden bir elektrik süpürgesi almıştı Japonya ziyaretleri sonrası. Aradan yıllar geçti, bu tarz ürünlerin sayısı ve çeşidi arttı. Bize de epeydir bir inceleme yapmamız talepleri geliyordu. Adem Abi otomatik elektrik süpürgelerini, erişilebilirliklerini ve çeşitlerini sizler için araştırıyor. Neler çıkacak ben de merak ediyorum.

Engelsiz Erişimli Saatler 01.07.2020

Selamlar dostlar. çarşambayı bulduk yine ve Engelsiz Erişimli Saatler günümüz geldi. Hoş bir yaz akşamı yaşayacağız beraber Adem abinin güzel müzikleriyle. Programımıza JAWS'ıN çok bilinmediğini tahmin ettiğimiz iki özelliğiyle başlıyoruz. sözcük listesi ve okuma düzeni. Her iki özellik de uzun metinlerde daha hızlı dolaşım ve istediğimizi bulmamıza yardımcı olacak. Bir de ilk kez test etme şansı bulduğumuz Qr koda menü sonuçlarından bahsedeceğiz. Geçen haftaki kitap tanıtımı sonrası, bu haftada Fahrettin Canlı canlı bize katılıp bir şiir seslendirecek muhteşem yorumuyla.

Engelsiz Erişimli Saatler 17.06.2020

Merhabalar dostlar. Ramazan arası, ve sonra her çarşamba radyo engelsiz erişimin harika programları derken, bir türlü kavuşamadı engelsiz erişimli saatler sizlerle. Kısmet bugüneymiş. Engelsiz Erişim'li saatler konuk oluyor Adem ve Engin'le evinize. Eminiz Adem Abinin nefis müzik seçkisini özlemişsinizdir sizler de. EEEH dergi çıkalı daha iki gün olmuşken Meralin muhteşem yazısını konuşmak istedik elbette. Tekrar gözden geçireceğiz yüklediğimiz anlamları Vicdan, Ahlak, yardım ve iyiliğe ve indireceğiz felsefeyi göklerden yerlere.

İftar'dan Sahur'a Engelsiz Erişimli Saatler (1. Bölüm) 24.04.2020

açıklama: İlk Ramazan programımızı yapmanın mutluluğunu duyuyoruz: Mürşide Ramazanın anlamı şehr-i ramazan kavramı gibi konuları anlatırken, Ayşe Adıyaman ve Nurşen sunar Korkmaz, Talip apaydın'ın üçlemesini tanıttı. Çağrı ise lion altyazıları ocr yaparak okuyan bir NVDA eklentitini anlattı. Ayşe Akyürek ezogelin çorbası ve makarna mantı tariflerini paylaştı bizlerle.

Sayfalar