Sitemize hoş geldiniz. Farklı kategorilerde hazırlanmış içeriklerle dünyayı kucaklayan oluşumumuza dosya yüklemek isterseniz, yönergemizi dikkate alarak içeriklerimize katkıda bulunabilirsiniz.

 

Ses Dosyası Yükleme Koşulları

 

 • Sitemize yükleyeceğiniz ses dosyası size ait olmalı, başka birinden alınmış şarkı, film veya üretimi gereği telif haklarını ihlal edecek bir içerik olmamalıdır.
 • Yükleyeceğiniz ses dosyası mp3 formatında olmalı ve dosya boyutu, sitemizi mobil cihazlardan ziyaret eden kullanıcıların daha az kota tüketerek yararlanmalarını sağlamak için 150 MB’tan küçük olmalıdır.
 • Dosya içeriğinde ve yükleme bilgilerinde, , Hakaret, ayrımcı ve cinsel içerikli öğeler barındıran ifadelere yer verilmemelidir.
 • Yükleyeceğiniz içeriklerin adları birden fazla kelimeden oluşuyorsa, dosya adı kelime aralarına boşluk bırakmadan bitişik olarak yazılmalı veya kelimeler tire (-) işaretiyle ayrılmalıdır. Dosya adında Türkçe karakter kullanılmamalıdır. Örneğin yüklediğiniz ses dosyasının ismi "Voice Over ile İnternette Dolaşım" ise "voice-over-ile-internette-dolasim.mp3" veya “voiceoverileinternettedolasim.mp3” şeklinde yazılmalıdır. Kelime aralarına tire (-) dışında başka bir işaret koyulmamalı, boşluk bırakılmamalıdır. Dosyanız editörlerimizin yükleme koşullarına uygunluğunu değerlendirmesi ardından yayına alınacaktır.

 

ses Dosyası Yükleme Adımları

 

Ana sayfada bulunan Yeni Ses Dosyası Yükle bağlantısını etkinleştirin, açılan sayfada Ses Dosyası Oluştur başlığının altında yer alan formu yönergede belirtildiği  gibi doldurun.

 • Başlık: Ses dosyanıza vereceğiniz başlığı veya ses dosyanızın adını bu alana yazın.
 • Açıklama: Bu alana ses dosyanıza ilişkin bir veya birkaç cümleden oluşan kısa bir tanıtım metni yazın.
 • Ad Soyad: Bu alana adınızı ve soyadınızı yazın.
 • E-posta: Bu alana e-posta adresinizi yazın.
 • Kategori seçim alanı: Seçim kutusundan yükleyeceğiniz ses dosyasına uygun olan kategoriyi seçiniz. Not: Editörlerimiz gerektiğinde kategorileri site yapısı ve içerik bütünlüğüne uyum kapsamında değiştirme hakkını saklı tutar.
 • ses dosyası yükleme alanı: gözat düğmesini etkinleştirerek bilgisayarınızda açılacak dosya yükleme penceresinden ses dosyanızı seçerek enter (giriş) tuşuna basın.
 • Yükleme işleminin başarılı olduğunu anlamak için klavyenizdeki aşağı ve yukarı yön tuşları aracılığıyla gözat düğmesinin çevresini kontrol ederek dosyanızın isminin yer aldığı satırın form alanına yerleştiğini deneyimleyebilirsiniz.
 • "Yükle Düğmesi:" Dosyanızın yükleme işlemini başlatmak için bu düğmeye basın. Yükleme işlemi bittiğinde “Yükle” düğmesinin yakınlarında dosyanızın adıyla oluşacak bir bağlantı ve dosyanızın boyutunu gösteren bilgileri bulacaksınız. Örnek: Format.mp3 (55.33 MB) Yüklemek için seçtiğiniz dosyayı değiştirmek veya güncellemek isterseniz, yüklediğiniz dosyanın ismiyle oluşan  bağlantının altında belirecek “Kaldır” düğmesini kullanarak yeni bir yükleme gerçekleştirebilirsiniz.
 • "Ses Dosyası Yükleme Koşullarını kabul ediyorum" onay kutusunu işaretleyin. Önemli uyarı: editörlerimiz, yönlendirdiğiniz içeriğin yayın ilkelerimizle uyumlu olmaması durumunda dosyanızın yayınlanmama hakkını saklı tutar.
 • Captcha: Bu alan olası kötü amaçlı robot yazılımların site trafiğini olumsuz etkilememesi amacıyla konulmuş bir güvenlik sorusudur. Soruda size bir kelime verilir ve verilen kelimedeki eksik olan harfi form alanına yazmanız istenir. Kelime, form alanının üzerinde "Verilen kelimedeki altı çizili harfi aşağıdaki alana yazınız" uyarısı altında belirir. Örnek: üyel_k kelimesini klavyenizin sağ ve sol yön tuşlarıyla kontrol ettiğinizde, eksik olan harfin yerinde alt çizgi (_) işaretinin bulunduğunu fark edeceksiniz. Kelimede eksik olan "i" harfini kelimenin hemen altında bulunan form alanına yazın.
 • Kaydet Düğmesi: Yükleme işlemini tamamlamak için bu düğmeyi etkinleştirin. Dilerseniz, "Kaydet" düğmesinin altında bulunan “Önizleme” düğmesini etkinleştirerek dosyanızın sitede nasıl bir formatta görüntüleneceğini deneyimleyebilirsiniz.
 • İşlemin başarıyla tamamlandığını anlamak için sayfada durum mesajı başlığının altında beliren uyarıyı kontrol ediniz. Formda eksik veya hatalı bilgi girişi yapılmışsa sayfanın yukarılarında belirecek "hata mesajı" başlığının altında yer alan yönergeleri takip ederek adımları tamamlayınız. Tüm form alanlarını eksiksiz doldurduysanız, "hata mesajı" olarak adlandırılan başlığın yerini "durum mesajı başlığı alır ve altında yüklediğiniz ses dosyasının başlığıyla birlikte belirecek uyarı şöyledir:"Format başlıklı Ses Dosyası içeriği oluşturuldu. Ses Dosyası submission queued for approval. Gönderiniz site yöneticileri tarafından incelendikten sonra uygun bulunması halinde yayınlanacaktır"