Engelsiz Erişimli Saatler 30.10.2019

Açıklama: 

Selamlar dostlar. Her şeyden önce cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
Ekim ayının sondan bir önceki gününü güzel bir açık oturuma ayırmak istedik. Konu ekran okuyucular. windows, mac, iOS, andrroid sistemlerinde bir çok ekran okuyucu kullanıyoruz? Peki bu ekran okuyucular beklentilerimizi ne kadar karşılıyor. Tek sorun uygulama ve sayfalarını erişilebilir yapmayan tasarımcılarda mı, yoksa, ekran okuyucuların da aşamadığı eşikler var mı? Biz bir ekran okuyucu yapsak, neleri farklı yapardık? gelecek 10 yılda ekran okuyucular nerede olacak? Tüm bunları, Türkiye'de farklı ekran okuyucuları kullanıp, çalışmalar yapan süper bir katılımcı grubuyla tartışacağız.
Çağrı Artan, Uğur Gürbüz, Sarper Arıkan, Salih Kunduz, Can Kırca ve Cankut Değerli,
tartışmamıza siz de dahil olun istiyoruz, o nedenle
www.engelsizerisim.com/mesajpanosu
adresine girip sizler de görüşlerinizi bırakırsanız çok seviniriz.
Ve gecenin sonunda çok güzel bir sürpriz bekliyor sizi. En İyi Deneyim'dem Olcay aşçı, bizlere bir Windows 10 lisans anahtarı hediye etti. açık oturumumuzu takip edip sonlara doğru konuşulanlar içinden soracağımız soruyu bilen bir kişiye bu anahtarı hediye edeceğiz. En İyi deneyime ve Olcay'a çok teşekkürler.
Program için çarşamba akşamı görüşmek üzere. Ama görüşlerinizi bırakmak için o saati beklemeyin. ekran okuyucularla ilgili görüş ve önerilerimizi mesaj panosuna bırakıp oturumuza şimdiden dahil olun.
Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için:
www.eged.org/radyo
adresindeki çevrimiçi dinleme veya listen.pls dosyasını indirme özelliğini kullanın. Veya mobil telefonlarınıza radyo kulesi uygulamasını indirin. Programımız sırasında bize canlı ulaşmak için artık yeni mesaj panomuzu kullanabilirsiniz. Yalnızca
www.engelsizerisim.com/mesajpanosu
adresine girip ad soyad ve mesajınızı yazarak gönder düğmesine basmanız yeterli.
Elbette eski iletişim yöntemlerimiz halen baki.
engelsi...@hotmail.com
ya da
yilmaeng skype adreslerimizle iletişim kurabilir, yayınlarımızı daha sonra dinleyebilmek için:
www.dunyayaseslen.com
adresine girebilirsiniz.

Ad - Soyad: 
Engin Yılmaz - Adem Vural
Ses dosyası: 
  • Filename: 30.10.2019-ees.mp3
  • Filesize: 82904780