31 Ocak 2018 Engelsiz Erişimli Saatler

Açıklama: 

Selamlar. Ocağı da bitiriyoruz bugün ve halen kayda değer bir kar yağışı göremedik İstanbul'da. kar yağmasa da, yayınımız teknik sıkıntılara kurban gitmişti geçen hafta.
Bu akşam önce mikrofonlarımız Deniz Aydemir Döke ile Amerika'da. Deniz Uzun süre sonra konuğumuz olup üniversitelerindeki ilginç bir oluşumu anlatıyor: erişilebilirlik denetleme komisyonu. NFB'NİN açtığı dava sonucu üniversitede oluşan bu komisyon ne iş yapıyor, görevi ne, Deniz anlatıyor. Tabi biraz da annelik deneyimlerini konuşabiliriz.
Bu aralar sıkça bir çok kör arkadaşımdan yaşadıkları uyku problemlerini işitiyorum. Özellikle erkeklerde daha çok duyuyoruz bu şikayetleri. Körlük ve uyku problemleri diye bir internet araştırması yapınca, bolca bilimsel bulguya rastlamak mümkün. Detaylar yayınımızda olacak.
bu arada bir buçuk haftalık koltuk değnekli yaşam deneyimlerimden de bahsedebiliriz programımızda. Re artık kabak tadı vermeye başladı, ama bu sefer ces 2018 mutlaka sözünü edeceğimiz konulardan biri olacak iki saatlik zamanımızda.
Engelsiz Erişimli Saatleri dinleyebilmek için:
Www.eged.org/radyo
adresine girin ve listen pls dosyasını bilgisayarınıza indirin. Sunucu değişikliği sebebiyle, diğer plasformlarda henüz yayın olmayabilir. Bekleriz herkesi.

Ad - Soyad: 
Engin Yılmaz, Adem Vural
Ses dosyası: 
  • Filename: 31.01.2018-ees.mp3
  • Filesize: 50020248