27 Aralık 2017 Engelsiz Erişimli Saatler

27 Aralık Engelsiz Erişimli saatler: Sürpriz bir uygulama tanıtımı, gönüllü okuyucu konuğumuz, @web Aim ekran okuyucu araştırması, ve bir kişiye Blind Square.
Merhabalar herkese. Bir hafta seminer, diğer hafta sunucu bakımı derken 3 haftalık mecburi bir ara vermek durumunda kaldık programımıza. Ama kendimizi affettirecek kadar dolu bir içerikle bir yeni yıl partisi havasında çıkacağız karşınıza.

ilk konuğumuzdan henüz teyit alamadık, ama olursa, sürpriz bir gönüllü okuyucumuzla başlayacağız yılın bu son yayınına. Çok duru bir ses, ve harika bir diksiyon. Dedik ya belki gelecek, o nedenle sürpriz kalsın.
İkinci yarıda Adem Abinin paylaştığı web Aim ekran okuyucu kullanıcıları araştırmasının sonuçlarını paylaşıp birlikte yorumlayacağız. Dünyada en çok hangi ekran okuyucu kullanılıyor? Mobil tarafta durum ne? Web sayfalarında en sık hangi kısa yol tuşlarına baş vuruluyor? Detaylarını beraber tartışacağız.
Bu arada bir AirPods sahibi olduk. çok büyüleyici bir alet kısaca söz etmek faydalı olabilir.

veee size çok şaşıracağınız, ama bir o kadar da sevineceğiniz bir iOS uygulaması tanıtacağız son çeyreğimizde. uygulama bize kalırsa, biraz daha basit olabilirmiş arayüz olarak, dili de İngilizce, ama yaptığı işi bugüne dek deneyen hiç bir uygulama beceremedi. Bugüne kadar konu hakkında söylediğim her şeyi çürütüp çöpe attı. Hem de ücretsiz bir uygulama. Üstelik yeni de değil. En son bir yıl önce güncelleme almış. Ama ne dinlediğimiz podcastlarda, me de yazılarda hiç rastlanmaması hakikaten garip ve üzücü.
Sizce ne anlatacağız? çaktırmayın bu sefer Adem Abi bile bilmiyor bahsedeceğimiz programı. Ama tahmin ederseniz lütfen bize yazın, program sonunda siri ile yapacağımız çekilişte bir kişi süper bir hediye sahibi olacak: Blind Square.
Kısaca, heyecan verici bir program bekliyor hepimizi. kestane, Boza, çay, kahve, ya da ne arzu ederseniz. Alın ve koyu bir muhabbete hazır olun.
Engelsiz Erişimli saatler kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Engelsiz Erişimli Saatler her Çarşamba akşamı saat 21:00-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda.

Engelsiz Erişimli Saatler programını Eged Radyodan dinleyebilmek için,

www.eged.org/radyo
adresine girebilirsiniz.

Dilerseniz Aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

http://89.163.146.245:9976/listen.pls
Ayrıca Radyo Kulesi uygulamasından da Eged Radyoyu bulabilirsiniz.

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com
adresini kullanın.

Eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız, yilmaeng kişisini Skype kişilerinize ekleyin.

Artık bize twitter üzerinden de ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tweet yazarken mesajın bir yerinde @engelsizerisim ifadesini de geçirerek bizden söz etmek. Böylece yazdığınızı biz de göreceğiz.

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için,

www.dunyayaseslen.com
adresine bakabilirsiniz

Ad - Soyad: 
Engin Yılmaz, Adem Vural
Ses dosyası: